کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات گروه پژوهشی مکث به‌دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وبسایت گروه پژوهشی مکث و استفاده از پروفایل شخصی، محصولات، مقاله‌ها و سایر خدمات ارائه‌شده در این وبسایت، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین گروه پژوهشی مکث است.
ضمناً قوانین درج‌شده در این توافق‌نامه، جایگزین کلیه توافق‌های قبلی می‌شود.

قوانین عمومی
گروه پژوهشی مکث منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و کاربر (اعم از مهمان یا اختصاصی) نیز موظف به رعایت این قوانین است.

تعریف بیننده یا کاربر مهمان
بیننده یا کاربر مهمان هر شخصی است که از محتواهای مندرج در وبسایت گروه پژوهشی مکث بازدید می‌کند. بیننده می‌تواند محتواهای آزاد (غیرفروشی) را با ارجاع به وبسایت گروه پژوهشی مکث بازنشر دهد.

تعریف مشتری یا کاربر اختصاصی
مشتری یا کاربر اختصاصی به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده‌است، سفارشی را در وبسایت گروه پژوهشی مکث ثبت می‌کند. همچنین از آنجا که بخش فروشگاه گروه پژوهشی مکث، نوعی فروشگاه خرده‌فروشی آنلاین محسوب می‌شود، طبق قانون تجارت الکترونیک، مشتری یا مصرف‌کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

مشتری موظف است هنگام ثبت‌نام در وبسایت گروه پژوهشی مکث، تلفن همراه و نشانی الکترونیکی فعال خود را در فرم‌های ثبت‌نام و خرید وارد کند. اطلاعات مربوط به ثبت‌نام و خرید، به تلفن همراه و پست الکترونیکی مشتری ارسال می‌شوند.

انواع محصولات و محتواها
در حال حاضر گروه پژوهشی مکث تنها تولیدات خود را در این وبسایت عرضه می‌کند. محصولات و محتواهای ارائه‌شده در وبسایت گروه پژوهشی مکث به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته نخست آنهایی هستند که تنها در صفحه فروشگاه درج شده‌اند و کاربر با پرداخت وجه آنها را خریداری می‌کند. این دسته از محصولات به نام خریدار ثبت می‌شوند و بازنشر آنها، جزئاً یا کلاً، الکترونیکی یا چاپی، ممنوع است. از سوی دیگر، دسته دوم محصولات رایگانی هستند که در سایر صفحات وبسایت قرار گرفته‌اند و هر کاربری می‌تواند به طور رایگان از آنها استفاده کند. بازنشر محصولات رایگان با ارجاع به وبسایت گروه پژوهشی مکث، بلااشکال است.

ضوابط فروش و لغو معامله
زمانی که کاربر محصولی را سفارش می‌دهد، به دو شیوه می‌تواند وجه را پرداخت کند: ۱) استفاده از درگاه پرداخت؛ ۲) پرداخت مستقیم یا کارت به کارت. پس از سفارش محصول، مدیر (یا نماینده مدیر) وبسایت سفارش را بررسی و آن را برای کاربر آماده می‌کند. در صورتی که محصول الکترونیکی باشد، از طریق پست الکترونیکی و در غیر این صورت، از طریق شرکت‌های پستی برای کاربر ارسال می‌شود.

 •  در پرداخت‌های مستقیم کارت به کارت، کارمزد پرداخت با مشتری است، ولی در پرداخت‌هایی که از طریق درگاه انجام می‌شود، مشتری تنها قیمت محصول را می‌پردازد.
 •  هزینه ارسال محصولات فیزیکی با فروشنده است و مبلغی از کاربر اخذ نمی‌شود.
 • گروه پژوهشی مکث از محصولاتی که جنبه خدماتی دارند (مانند تایپ یا صفحه‌آرایی)، تا زمان رضایت کامل کاربر پشتیبانی می‌کند و برای اصلاح ایراداتی که از جانب فروشنده بوده‌است، وجهی از مشتری اخذ نمی‌کند.
 • درخصوص محصولاتی که جنبه خدماتی دارند (همچون تایپ یا صفحه‌آرایی)، اگر کاربر به هر دلیلی از ادامه سفارش منصرف شود، تنها به ازای بخش‌های انجام‌شده تسویه حساب صورت می‌گیرد.
 • محصولات فروشی‌ای که به صورت کتابچه یا جزوه هستند، به نام مشتری ثبت می‌شوند و مشخصات مشتری بر روی آنها درج می‌شود. مشتری باید از نشر آنها خودداری کند.
 • اگر مشتری قصد دارد کتابچه‌های گروه پژوهشی مکث را برای شخص ثالثی تهیه کند، موظف است با پشتیبانی وبسایت هماهنگ کند (از طریق صفحه تماس با ما). در صورت تخلفِ شخص ثالث از مقررات نشر آثار گروه پژوهشی مکث، مشتری پاسخگو خواهد بود.
 • در صفحه مربوط به هر محصول، بخشی با عنوان «راهنمای خرید» درج شده و سفارش آن محصول به معنای اطلاع از آن راهنماست.
 • در صورتی که کاربر پس از گذشت حداکثر ۱۲ ساعت از ثبت سفارش خود، محصول را دریافت نکرد، از طریق صفحه تماس با ما، موضوع را با پشتیبانی وبسایت در میان بگذارد.
 • ضروریست که کاربر اطلاعات مربوط به پرداخت وجه (رسید تراکنش) را نزد خود نگه دارد تا در صورت بروز مشکل، ضمن ارائه آن به گروه پژوهشی مکث، سفارش وی قابل رهگیری باشد.
 • گروه پژوهشی مکث پس از تکمیل سفارش، از بازپس‌گیری محصول و استرداد وجه، معذور است. با این حال، اگر کاربر پیش از دریافت محصول از خرید پشیمان شود، می‌تواند از طریق فرم مندرج در صفحه تماس با ما، درخواستی مبنی بر انصراف از خرید، ارسال کند. باید توجه داشت که پس از ارسال محصول، به هیچ عنوان استرداد وجه ممکن نیست.
 • در صورت تأمین شرایط استرداد وجه (که در بند قبلی به آن اشاره شد)، کاربر می‌تواند به صفحه تماس با ما مراجعه و ضمن بارگذاری رسید پرداخت، درخواست خود را به همراه شماره کارت ۱۶ رقمی خود، در فرم مندرج ثبت کند. ضروریست که مشخصات درخواست‌دهنده با مشخصات صاحب حساب بانکی یکسان باشد.

سیاست‌های رعایت حریم شخصی
گروه پژوهشی مکث به اطلاعات شخصی کاربرانی که از وبسایت استفاده می‌کنند، احترام می‌گذارد و از آنها محافظت می‌کند. این اطلاعات تنها به منظور خدمات ارائه‌شده در وبسایت مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ گونه استفاده دیگری (اعم از تجاری، تبلیغاتی و …) از آنها نخواهد شد.
در صورت عدم رفع مشکلات از سوی گروه پژوهشی مکث، کاربر می‌تواند مراتب را از طریق سامانه ثبت شکایات مرکز فناوری‌های دیجیتال یا مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که در صفحه مجوزها درج شده‌اند، گزارش دهد.

راه‌های ارتباط با گروه پژوهشی مکث
کلیه کاربران می‌توانند از طریق تلگرام، اینستاگرام، پست الکترونیکی، تلفن یا فرم مخصوص، به شرحی که در صفحه تماس با ما درج شده‌است، با گروه پژوهشی مکث در تماس باشند.